Tule ja osale

Ellamaa loodusselts arendab loodus- ja kultuuripärandi klassi

Ellamaa rahvamajas on loodusseltsil  loomisel loodus- ja kultuuripärandi õppeklass RABALABOR

Kogume oma liikmetega siia ümberkaudse ajaloo teabe, soetame õppevahendeid ja teeme loodusringiga põnevaid tegevusi.

Pria Leader programmist taotlesime projektiga "Kodukandi loodusõpe" vahendid loodusõppeprogrammide läbiviimiseks- mullapuurid, kaalud, mikroskoobid jne

Valmisid stendid kohaliku turbatootmise ajaloost ning  Järveotsa ja Valgejärve loomastikust ja taimestikust. Väga ilusad joonistused tegi stendidele õpetaja Piret Tamm.

Ellamaa Loodusseltsi programmid said kvaliteedimärgise

Eesti Keskkonnahariduse Ühing annab välja keskkonnaharidusliku õppeprogrammi kirjelduse kvaliteeti tõendava märgis „Läbimõeldud programm“.

"Muraka" märgis antakse õppeprogrammile, mis vastab Eesti keskkonnahariduse ekspertide poolt välja töötatud kvaliteedikriteeriumitele ja selle väljaandmist korraldab Eesti Keskkonnahariduse Ühing. 
 

Toetame Valgejärve matkaraja tipitelgi ostu!

Jaanuari viimasel päeval leidsid matkajad raja ääres tossava tipi telgi. Kõik mis sees põleda oli, on ära põlenud, kaasa arvatud savidiivan. Väga kurb, et oleme nüüd sellest armsast teejoomise ja jutuvestmise kohast ilma. Usume, et keegi oli lihtsalt hooletu ja ei järginud meie poolt telgis olnud lõkke tegemise juhendit.

Uus talveprogramm matkarajal

Matk algab Järveotsa järve äärest koos metsaemaga. Metsaemal on kaasas luubid, millega uuritakse lähemalt talvituvat taime (kas rohttaimed ja puud talvituvad samamoodi?). Lume olemas olul vaadeldakse ka lumehelbeid ja loomade jälgi. Otsitakse loomade tegevusjälgi talvisest metsast. Leitakse erinevusi loomade toitumisel ja elukorraldusel suvel ja talvel.  Kas ja kuidas inimene aitab metsloomadel talvituda? Ehk kohtume ka mõne loomaga!

detsember-veebruar

Müügil Valgejärve lauamäng!

Parim jõulukink oma armsatele!

Mängu tuludega toetame Nissi valla koolide tublisid looduse tundjaid ja hoidjaid!

Huvi korral võtke ühendust info@valgejarve.ee või külastage meie valla lillepoode

Hind 7 eurot